شرکت نرم افزاری بهپردازان


لیست تمامی خبرها

تاریخ درج : 1396/09/15
موضوع : با ويژگي‌ها و کاربردهاي بيت‌کوين، مشهورترين واحد پول ديجيتالي تاريخ آشنا شويد
در دنيا، تکنولوژي‌هاي معدودي هستند که مي‌توانند همانند بيت‌کوين، بحث‌هاي پرشور آنلاين را به‌ راه انداخته و موجبات سردرگمي طيف وسيعي از مردم را فراهم نمايند. اين واحد پول مجازي از بيش از 5 سال پيش خود را به‌عنوان جرياني کليدي مطرح کرد و از آن زمان پيوسته منبع ثابتي براي ابراز علاقه‌ و سردرگمي افراد جامعه بوده است. اما علاقه به بيت‌کوين در حال حاضر بيش‌تر از هر زمان ديگري است. افزايش قيمت بيت‌کوين به بيش از 4000 دلار، نقطه عطفي بود که خيلي زود، افرادي که مقادير هنگفتي بيت‌کوين پس‌انداز کرده بودند را ميليونر کرد. اما چرا؟ آيا بيت‌کوين تصويرگر آينده پولي است؟ آيا اصلا بيت‌کوين، پول محسوب مي‌شود؟ کاربرد آن چيست و آيا بايستي به خريد مقداري از آن اقدام کرد؟ با ما همراه باشيد تا از پاسخ پرسش‌هاي خود آگاه شويد.

بيت‌کوين چيست؟

بيت‌کوين يک پول ديجيتالي است که در سال 2009 ايجاد شد و به‌منظور پرداخت‌هاي ايمن و پس‌انداز پول که نيازي به بانک‌ها يا اسامي افراد ندارند، از فناوري نامتمرکز استفاده مي‌کند. اين پول ديجيتالي با محوريت پست الکترونيکي (ايميل) که روشي براي به گردش انداختن پول است، معرفي شد. اين مشابه الگويي است که اينترنت به‌وسيله آن، جريان آزاد اطلاعات را تحقق بخشيده است.

اين پول ديجيتالي چگونه کار مي‌کند؟

يت‌کوين در بستري عمومي که بلاک‌چين (blockchain) ناميده مي‌شود، کار مي‌کند. بلاک‌چين يک رکورد نامتمرکز از کليه تراکنش‌هايي که توسط کاربران شبکه، به‌روزرساني و اجرا شده‌اند را نگهداري مي‌کند. براي ساخت بيت‌کوين، کاربران بايستي بلوک‌هايي را روي شبکه ايجاد کنند. هر بلوک با بهره‌گيري از توان کامپيوتر کاربران به‌صورت رمزنگاري شده توليد شده و سپس به بلاک‌چين اضافه مي‌شود. با ادامه اجراي شبکه ،کاربران امکان کسب درآمد خواهند داشت. در اين سيستم، بر فرآيند ساخت اين پول ديجيتالي محدوديت کمي اعمال شده است که باعث مي‌شود ارزش آن افت نکند. سقف تعداد مجاز، کمتر از 21 ميليون بيت‌کوين است. در حال حاضر 15 ميليون بيت‌کوين در حال گردش است و در زمان نگارش اين مطلب، هر بيت‌کوين بيش از 4000 دلار (3080 دلار) ارزش داشت.

  1. شرکت طراحی سایت بهپردازان
  2. www.farkhonda.af - Copyright © 2017 - All rights reserved.